Dr. İbrahim Tutar, YMM

Ana Sayfa > Ekip > Dr. İbrahim Tutar, YMM
Dr. İbrahim Tutar, YMM

Yönetici Ortak, Yeminli Mali Müşavir, PhD

Dr. İbrahim Tutar, Özel Tarsus Amerikan Koleji'nden 1979'dan mezun olduktan sonra girdiği Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümünden 1983'te lisans ve 1985'te yüksek lisans derecesi aldı. 1985'te, Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu'na Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak girmeye hak kazandı. 1988'de Maliye Müfettişi, 1995'te Maliye Başmüfettişi oldu. 1995'te Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı. Aralık 1997'de kamu görevinden istifaen ayrılarak, PriceWaterhouseCoopers (PwC) Denetim ve Danışmanlık şirketine kıdemli müdür ve YMM olarak geçti. PwC'den 2002 yılında ayrılarak Penetra Denetim ve Danışmanlık Şirketini kurdu. 2013 yılında A-1 Bağımsız Denetim Şirketine ortak oldu.

Dr Tutar, Maliye Bakanlığı tarafından geçici görevle gönderildiği ABD'de, Boston Üniversitesi Ekonomi Bölümünden 1992 yılında Master (MA) derecesi aldı. Dr Tutar, 2001 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünden doktora derecesi aldı.

Dr Tutar'ın yurtiçinde ve dışında yayımlanmış çok sayıda makalesi ve kitap bölümleriyle, Rezan Ökten ile ortak yayımladığı Türkiye'de Transfer Fiyatlandırması adlı bir kitabı vardır.